fbpx

Obklady

Vdýchnite do svojho obydlia kus prírody a doprajte si fasádny alebo interiérový obklad podľa svojich predstáv

Lebo na výzore vášho obydlia záleží

Je drevený obklad tá správna voľba?

Drevený fasádny obklad definuje charakter celého domu. V období chladných materiálov je drevo svetlom na konci tunela. Na drevený obklad sa dá pozerať aj ako na umelecké dielo, ktoré vydrží desaťročia, a preto nám záleží na tom, aby každá bola nielen funkčná a elegantná, ale aj jedinečná. Drevo na fasáde dodáva domu nepopierateľné čaro a originálny vzhľad, a tiež dobre izoluje.

výber dreviny

Drevina ipe

Drevina ipe vytvára prémiovú drevenú fasádu s unikátnym výzorom. Táto drevina je vhodná pre obklady nižšie položených fasádnych plôch pre nutnosť olejovania v prípade požiadavky na udržanie pekného hnedého vzhľadu. Tento obklad je veľmi špecifický, preto nás kontaktujte pre viac informácií.

Zistiť viac

Drevina céder

Kanadský céder je ideálny pre všetky typy drevených obkladov. Je to náš najpoužívanejší materiál, s ktorým máme skvelé skúsenosti a spokojných zákazníkov.

Zistiť viac
Céder

Západný červený céder

Najkvalitnejšie mäkké drevo na svete

Botanický názov: Thuja plicata, Western Red Cedar (WRC)

Pôvod: Kanada, severná Amerika

Opis dreva: Drevo je veľmi ľahké, neobsahuje smolníky. Textúra jednotná, pruhovaná (radiálny rez), fládrová (tangenciálny rez), matne lesklá a dekoratívna.

Prirodzená farba: Farebne nádherne rôznorodý – drevo je svetlé, červenkasté alebo ružovo hnedé až tmavohnedé. 

Clear heart

Najvyšší stupeň kvality. Obsahuje len jadrové drevo a takmer výhradne radiálny rez (rovnovláknitou štruktúrou). Môže obsahovať iba drobné nedostatky, ktoré nenarušujú celkový čistý vzhľad. Preto je táto kvalita veľmi vzácna a cenovo stále viac náročná. V budúcnosti vôbec nemusí byť dostupná.

Clear A (rezivo No.2 Clear and better)

Táto kvalita je obmedzená na kusy s vynikajúcim vzhľadom a vlastnosťami. Obsahuje približne 20% radiálneho rezu a 80% tangenciálneho rezu, môže obsahovať maximálne 10% nižšiu kvalitu. Povolený je obmedzený počet vád, len o málo viacej než u najvyššej kvality Clear heart.

Máte záujem o iný materiál? Pozrite si našu ponuku

Zobraziť ponuku
Najkvalitnejšie mäkké obkladové drevo na svete
Clear heart
Clear A (No.2 Clear & Better)

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezáväznú cenovú ponuku a odpovieme na vaše otázky.

Cenová ponuka

Jedinečnosť

Drevo červeného cédru je známe svojou veľkou trvanlivosťou a prírodnou odolnosťou proti rozkladu, drevokaznému hmyzu a hnilobe. Radí sa tak medzi tzv. bezúdržbové drevá v exteriéri – nie je nutná žiadna impregnácia.
Odolnosť proti drevokazným škodcom má najvyššiu zo všetkých mäkkých drevín – dosahuje triedu 2 z päť-známkovej stupnice. Obsahuje prírodné látky – Thujapliciny, ktoré slúžia ako ochranné a konzervačné látky.
Pri použití v exteriéri je (podľa kvality a bez povrchových úprav) deklarovaná jeho životnosť v rozmedzí 15-20 rokov. Dôkazom toho je rad stavieb v severnej Amerike, ktoré sú i po dlhej dobe vo veľmi dobrom stave. Napríklad na štiepané šindle dávajú výrobcovia garanciu životnosti 40 rokov (!).

Ochranný náter samozrejme odolnosť zvyšuje. Pokiaľ má byť drevo vystavené priamemu kontaktu so zemou, je nutné ho ošetriť vhodným napúšťacím náterom. Pôsobením UV žiarenia drevo vo vonkajších podmienkach eroduje. Štúdiami bol preukázaný stupeň erózie 1 mm za 8 rokov na štiepaných strešných šindľoch.

Zverte sa do rúk odborníkom

Od roku 2008 sme jednotkou na cédrové fasády

Prasklo to ! Máme najväčšie zásoby cédru!
Dovážeme z Kanady A ďalej režeme, sušíme a frézujeme na širokú škálu profilov.
Riešenia na mieru Máme radi kreatívne nápady. Prinášame originálne riešenia.
Viac o nás

Máte záujem o fasádny obklad?

Ozvite sa nám. Radi pre Vás vytvoríme riešenie na mieru.

Chcem Vás kontaktovať