fbpx

Najvhodnejšie drevo na terasu a fasádu

Rady a tipy 20. septembra 2022

Ktoré drevo na terasu a fasádu je najlepšie, vzhľadom na jeho vlastnosti, funkčnosť a miesto použitia?

Drevené fasády vs. terasy

Drevené terasy sú vodorovné plochy a v porovnaní s drevenými fasádami (na ktorých sa voda zadržiava v menšom objeme), sú aj vo väčšej miere zaťažované. A to nie len z vrchnej strany (sneh, voda, nečistoty) ale aj zo spodnej strany, na ktorej sa voda kondenzuje. A to bez ohľadu na mesiac, alebo ročné obdobie. Terasa je teda permanentne vo väčšej vlhkosti.

Slnečné žiarenie je rovnako silným zdrojom, ktorý drevenú terasu zaťažuje. V porovnaní s fasádou je plocha zasiahnutá slnkom väčšia a aj z toho dôvodu výber typu dreva závisí najmä od účelu použitia.

Na základe našich 20 ročných skúseností a práce s drevom, sme vybrali výber najlepších drevín, s ktorými pracujeme. Mnohé vlastnosti dreva sa však prejavia až po rokoch a vďaka stovkám realizácií vieme zákazníkovi povedať (a aj ukázať na konkrétnej realizácii), ako sa bude drevo správať, a aký typ dreva je pre konkrétny účel vhodný.

Najlepšie drevo na terasu

Na základe našich skúseností sú pre terasy najlepšie exotické dreviny, ktoré dovážame z Brazílie. Jedná sa o garapu, cumaru a ipe. Na fasády používame rovnaké druhy dreva a rovnako máme veľmi dobré skúsenosti s kanadským cédrom. Počas našej histórie sme pracovali s mnohými druhmi dreva, no práve spomínané 4 druhy sa nám v praxi osvedčili najviac. Pri výbere sme okrem vlastností dreva (tvrdosť, hustota, stabilita, vizuálne vlastnosti, farba, kresba), zohľadňovali aj cenu, aby sme mohli ponúknuť najvýhodnejšiu alternatívu.

Vyberte si najlepšie drevo na terasu alebo fasádu, ktoré otestovala nielen naša prax, ale aj množstvo spokojných zákazníkov.

Drevo na terasu a fasádu, ktoré odporúčame:)

Druhy odporúčaného dreva na terasu sú rôzne. Najlepšie sa nám po rokoch praxe javia exotické drevá.

Garapa

Jedná sa o svetlo-žlté drevo s hustotou 850kg/m3. Nejedná sa o veľmi tvrdé drevo, avšak je cenovo najdostupnejšie. Jedná sa o spoľahlivé drevo, ktoré je odolné voči škodcom a vonkajším poškodeniam.

Cumaru

S hustotou 1000 g/m3 sa jedná o hustejšie drevo v porovnaní s garapou. Nedosahuje tak excelentné výsledky ako ipe, je však cenovo dostupnejšie.

Ipe

Jedná sa o najhustejšie drevo (1150 kg/m3) ktoré má vynikajúce a odolné vlastnosti. Jedná sa o exotické drevo s nádhernou kresbou, vynikajúcimi vlastnosťami a dlhou životnosťou.

Céder

Céder má hustotu 350kg/m3, a z toho pohľadu sa výborne hodí na všetky druhy obkladov, stien, stropov, pergol, záhradného nábytku, pretože je to najľahšia a najstabilnejšia surovina. Zároveň má vynikajúcu životnosť.

Ideálne drevo na terasu céder. Ukážka vzoru kresby dreva.

Vyberieme vám najvhodnejšie drevo na terasu alebo fasádu. Poradíme vám pri výbere a pripravíme cenovú ponuku na exotické drevené materiály. Neváhajte nás kontaktovať.

Banner s ukážkou drevenej fasády od spoločnosti Delcomp.